apr
27

24. september 2017 Ilusad ilmad teevad hinge haigeksMaire Forsel

24. september 2017

Ilusad ilmad teevad hinge haigeks

Oeh, ma ei tea, miks see elu peab mõnikord nii keeruline olema. Või mis keeruline, lihtsalt kurb on, et väljas on suve viimsed hingetõmbed ja ma ei saagi seda imelist ilma nautida. Kell on kümme õhtul, aga mina tulin alles lapikojast – nii jube palju on tööd, et väljas olen päeva jooksul vaid need üürikesed hetked, mil lõunat söön ja pealelõunal kohvipausi teen. Siis istun terrassil päikese käes ja mõtlen, et see elu on ju päris ilus :) Aga tegelikult on muidugi kahju, et ei saa kasvõi ühte päevagi vabaks võtta, et suvesooja nautida. Ma olen ikka unistanud, et võtan ratta ja raamatu ja väntan mere äärde ja lihtsalt olen seal nii kaua kui tahan – keset tööpäeva. Ma ausalt öeldes ei mäletagi enam, mitu aastat ma seda unistust olen endas kandnud, et millalgi lihtsalt lähen ja lebotan – tahaks tunda seda vabaduse tunnet, et pole ühtegi tööandjat, kes kamandaks kellast kellani tööle, vaid ongi nii, et teen, mida tahan.

Tegelikult ma muidugi teengi, mida tahan, selge see, aga no töö tahab tegemist ja kuna julgesin peaaegu kümme päeva töötamist vahele jätta, siis nüüd ongi see käes, mis tulema pidi – kümnetunnised tööpäevad. Ma ei tohi nii, tean küll, aga praegu pole valikut. Eeloleval nädalal olen teisipäeval-kolmapäeval Tallinnas ja reedel tuleb EAS-i kaudu Pärnust üks suur grupp, kellele vaja kahetunnine ettekanne teha ja lapikoda näidata. Sealt edasi kohe oktoobri alguses on esmaspäeval mandril terve päeva pikkune koosolek, kolmapäeval sõidan Haapsallu esinema ja reedel pean Leisi koolis Kuressaare Ametikooli ettevõtluseriala õppuritele loengu. Mõlemal nädalal kolm päeva muid tegemisi jätab lapikoja tööks vähem aega. Nii siis rabelengi, et jõuaks kõik tellimused ikka õigeks ajaks valmis.

Aga need ilmad, need teevad hinge lausa haigeks ju. Samas pean ilmselt leppima kurva tõsiasjaga, et mere äärde sõidan rattaga keset tööpäeva alles siis kui pensionile olen läinud :)


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: