apr
27

26. jaanuar 2017 Esinemine Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö LiidusMaire Forsel

26. jaanuar 2017

Esinemine Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidus

Jõudsin just Tallinnast saarele tagasi ja tahan jagada teiega oma rõõmu tänase ürituse üle :) Kohale oli tulnud nii palju kuulajaid, et mõned toolid oli vaja juurde tuua. Sain enne esinemise algust teada, et inimesi on isegi Tartust ja Põltsamaalt ja kui ma muidu tõesti mitte kunagi enne esinemist ei pabista, siis täna kui nägin kõiki neid inimesi, tekkis küll hetkeks väike pabin sisse. Mõtlesin, et appi, inimesed on tööpäeva õhtul minu pärast nii kaugelt kohale tulnud ja tundsin hetkeks nii tohutut vastutust, et ma pean ju ometigi neile nüüd midagi pakkuma. Ma ausalt olen väga julge ja kogenud esineja, aga täna tõesti olin hetkeks natuke murelik, et mis nüüd saama hakkab, et kas ma suudan inimeste ootusi õigustada. Ma väga loodan, et kõik jäid rahule, vähemalt olid enamus neist täitsa ärkvel veel kui lõpetasin :)

Enne esinemist astusid mulle juurde kaks inimest ja küsisid, kas tunnen nad ära – üks tundus kohe tuttava näoga, teine esialgu mitte. Ja siis selgus, et need olid minu rootsi keele õpilased – õpetasin üle 20 aasta tagasi kodunduse grupi tüdrukutele Kehtna tehnikumis rootsi keelt ja seal grupis nad mul olidki. Ja siis meenus veel nende abiga, et nad käisid mul Raplas rootsi keele klubis. Mida kauem ma nendega rääkisin, seda rohkem nad oma nägu läksid :D See elu on ikka imelik – üle 20 aasta ei olnud ma neid näinud ja ma poleks neid tänaval äragi tundnud, aga kui juba teadsin, kes nad on, siis hakkas igasugu asju meenuma ja nad tundusid ühtäkki täpselt sama nägu kui noorte tüdrukutena seal koolipingis. Mul on olnud üsna palju õpilasi ja mul on tegelikult alati nii piinlik kui neid ära ei tunne. Hea meel, et täna siiski tundsin, täitsa tuttavad tundusid kohe :)

Tahan tänada kõiki, kes täna kuulamas olid ja loodan südamest, et jäite õhtuga rahule :) Suur tänu ka Tiina Sillarile, kelle visadus tänase ürituseni viis – nimelt kirjutas Tiina mulle millalgi kevadel ja küsis, kas ma ka Tallinnas esinen. Ma vist vastasin midagi sellist, et kui kutsutakse, siis kindlasti. Tiina siis võttiski kätte ja kirjutas, kuhu vaja ja täna siis lõpuks see esinemine ka Tallinnas toimus. Visadus viib sihile, seda olen ma ammugi ütelnud :) Tänan ka Liinat Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidust, kes selle ürituse kenasti korraldas.

Minul oli väga tore, loodan, et teilgi!

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: