mai
05

BlogiuudiseidMaire Forsel

Mõtlesin täna, kuidas tagada endale suuremat sõnavabadust ja otsustasin teha endale siia ka teise blogi. Olen viimastel aastatel pidevalt tundnud, et tahaks avameelsemalt ja siiramalt kirjutada, aga mind on kammitsenud teadmine, et minu blogi loevad ka need, kes minusse heatahtlikult ei suhtu. Samas on kirjutamine ja oma mõtete jagamine minu jaoks teraapia, mis aitab vaimset tasakaalu hoida, nii et kirjutamist ma lõpetada ei kavatse. Lisaks olen mõelnud, et minu elus on väga põnevat materjali uue raamatu kirjutamiseks ja sel juhul ei tahakski kõiki mõtteid avalikus blogis avaldada, vaid hoida neid raamatu jaoks. Samamoodi olen jätnud siia blogisse üle tõstmata kõik need tekstid, mis räägivad minu vähiravist, kuna ma ikka veel arvan, et kirjutan sellest ükskord raamatu. Nii ma siis tegingi oma kodulehele uue osa, millel nimeks "Privaatne blogi" ja sinna saavad lugema vaid need, keda tõesti usaldan. Privaatne blogi on ja jääb parooli alla ja sinna saavad sisse logida oma isikliku e-maili ja isikliku parooliga need, kellele kutse saadan.

Tõstsin ka kaks viimast töökiusust rääkivat postitust uude blogisse, sest need on väga isiklikud mõtted ja tean, et need, kellele see suunatud oli, on tänaseks neid juba nagunii lugenud. Eks siis näis, kuidas kahe blogiga harjun ja ilmselt hakkab olema nii, et siia avalikku blogisse hakkan siiski tihedamalt postitama. Nii et need, kes minu postitusi ootavad, ei pea pettuma.

Ega mul siin vahepeal midagi erilist toimunud polegi, nii et täna palju ei kirjuta. Osalesin täna ühel veebiseminaril, aga muidu olen lihtsalt raamatut lugenud. Buffeti 800-leheküljelise raamatuga olen nüüd juba teise poole peal ja väga huvitav on. Sellega seoses meenus nüüd, et ma pole ammu investeerimisest kirjutanud, mis muidugi ei tähenda, et ma oma portfellil laseks rahus olla. Olen teinud vahepeal mitmeid kasulikke vangerdusi - näiteks müünud ära nii Tallinna Vee kui ka kaubamaja aktsiad, sest ma ei taha hoida raha selliste aktsiate all, millel pole erilist kasvuperspektiivi. Eriti Tallinna Vee kohta otsustasin juba enne kui ülevõtupakkumine tuli, et ei oota ära kuni kuupäev kukub ja müün parem kohe. Nii ongi see raha mul juba ammu Leedu panga all ja kasvab nii mis mühin. Täna tuli ka LHV välja TV müügisoovitusega, Swedis oli see soovitus vist juba varem väljas. Nii et oma portfellil olen ka hoolega silma peal hoidnud, võtnud kasumeid välja sealt, kust enam kasvu ei oota ja ostnud asemele neid, millel kasvuperspektiiv. Praegu kasvab kõik nagu pärmi peal, nii et need, kes alles alustavad investeerimisega, võivad hakatagi arvama, et kõik alati kasvab. Tegelikult peab muidugi ettevaatlik olema ja õigel ajal rahasse tulema või ostma asemele seda, mis turvalisem. Ma olen valinud üsna agressiivse strateegia viimasel ajal, sest vanust ka juba üksjagu ja mul pole aega siin oodata :) Kui oleks noorem, siis nii sageli oma portfelli ei näpiks.

Eile olime sunnitud minema toiduringile ja kuna sõitsime nagunii pika maa maha, siis olime praktilised ja põikasime läbi ka karulaugumetsast. Kümme minutit ja korv sai peaaegu täis. Kuna kevad on nii külm, siis kasvab kõik aeglasemalt, nii et ilmselt saab ühe korra veel metsas käia. Praegu on õienupud alles pisikesed ja hea lehti korjata.

Esimestel kordadel pesin neid lehti ja mõtlesin, et pean ära ka kuivatama, aga nüüd sain aru, et milleks, mõni ju lisab nii pestole kui võile ka vett, nii et las olla lehed märjad.

Seekord sain ühe purgi pestot ja ühe karbitäie karulauguvõid.

Ilm keeras jälle halvaks. Eile jõime terrassil kohvi ja nii hea soe päike oli. Kiik on ka juba väljas.

Sellised uudised siis seekord.

Kommentaarid: 2

  • Maie Paas06. mai

    Tere!

    Olen lugenud ja elan mõtetes kaasa kõigile sinu postitustele, ka raamatud kõik olemas ja korduvalt loetud.. Ükskord tuleb kindlasti ka selline aeg, kus me kohtume. Mulle on väga inspireeriv ja toetav see, et sa elad julgelt oma elu ja ütled välja oma arvamused ja mõtted. Mul pole küll nii suurt kogemuste pagasit kui sul, aga ilmselt on see natuke teistsugune lihtsalt. Loodan, et usaldad ja annad võimaluse ka privaatblogi postitusi lugeda. Ilusat kevade jätku siit Virumaa kirdenurgast.

  • Maire06. mai

    Aitäh, Maie, toetava kommentaari eest! Ma praegu veel ligipääsu ei jaga, aga varsti kindlasti. Ma enne vaatan, mida ma sinna luku taga olevasse blogisse üldse kirjutama hakkan ja siis kui olen midagi uut kirjutanud, siis saadan kutse.

Lisa kommentaar

Email again: