nov
16

Elu distantsiltMaire Forsel

Täna helistati Olustverest ja otsustasime, et lähen üle distantsõppele. Jutust käis läbi, et olen ju riskigrupis ja tundsin seda kuuldes suurt tänulikkust, et nad märkavad sellele mõelda. Järgmisel kuul pean alustama kahe uue grupiga ja risk läheks aina suuremaks. Nüüd siis pean salvestama uued veebiloengud ja välja töötama kodutööd, mille kaudu saaksin hinnata, kas loengud on ära kuulatud. Mul ikka jubedalt veab, et õpetan sellist ainet, mille puhul pole üldse vahet, kas oled klassi ees või veebis. Oleks mingi käsitööaine, siis oleks ikka palju raskem. Kuigi individuaalset tööd saan muidugi juurde nüüd, aga mis sest. Ühel grupil on millalgi hiljemalt märtsis ka äriplaanide kaitsmine, aga täna juba öeldi, et ka selle saame veebis korraldada, seegi kogemus on koolis juba täitsa olemas.
Täna on mul ühel grupil kodutööde tähtaeg ja kuigi õhtu on juba käes, siis laekunud on ainult üks töö. Väike värin hakkab juba hinge pugema, et kas nad ikka saadavad kõik täna selle ära. Püüan seekord veidi vähem stressata selle pärast ja tegelikult mõtlesingi, et kõik on ju täiskasvanud inimesed ja igaüks vastutab enda eest ise. Minu asi on teha süda kõvaks ja lihtsalt MA välja panna, kui töö tehtud pole. Kuigi mulle kohe üldse ei meeldi neid mittearvestamisi vorpida. Loodan tõesti, et pääsen sellest.

Praegu just lõppes rahanduse koosolek ja võtsin isegi sõna korraks, sest ootasin ja ootasin, et kaua need ülikondades mehed seal jauravad, et läheks nüüd juba hääletuse juurde :) Päris naljakas, kuidas mõnikord kaldub seltskond teemast kõrvale ja hakkab arutama asja, mis meisse üldse ei puutu. Asi puudutas ühe loa andmist ja veendusime juba, et kõik vastab seadusele, aga mehed siis valgusid oma jutuga jumal teab kuhu. Eks igasugu ostud ja müügid muidugi erutavad, aga pole valla asi sekkuda, kui kõik seadusele vastab. Lõpuks siis võtsingi sõna ja küsisin, et mis me nüüd jaurame siin, et teeks selle hääletuse juba ära, sest kõik vastab ju seadusele :) Siis hääletasimegi kõik üksmeelselt poolt, sest polnud teemat üldse, et oleks põhjust vastu hääletada. Seltskond on seal tegelikult väga asjalik ja töö enamasti konstruktiivne. Lihtsalt mõnikord tekib veidi elevust.

Novot, nüüd siis jälle selline distantselu. Ma arvan, et Olustvere loengud teen veebis isegi õppeaasta lõpuni, sest on vähe tõenäoline, et vaktsiin enne maikuud kedagi hädast välja aitaks. Läheb ju aega enne kui riskigrupp ja eesliinitöötajad vaktsineeritud saab ja lõpuks kõigini jõutakse. 

Tööd on nüüd ülepea. Lisaks koolile hakkab meil raamat ka valmis saama ja vaja pidevalt midagi üle vaadata. Hetkel on meil esimene makett kontrollimisel, keeletoimetaja lubas sel nädalal teksti ka üle vaadata. Hege peaks mõne pildi juurde joonistama, aga ma polegi aru saanud, kas tal on nüüd selleks aega või mitte. Liiga palju ka ei saa jokutada, detsembris millalgi peaks failid trükikotta üles laadima. Raamatu esikaane ettepanek tuli ka juba Heikolt, mulle täitsa meeldib. Palusin Heget, et ta tagakaanele joonistaks midagi mehelikumat, et ei jääks raamatust mulje, et see mingi naistekas on. Esikaas on niigi juba väga naistekas, aga ma ei oska midagi paremat välja mõelda ka. Idee on nagunii selles, et paneme esikaanele ühe ja sama tegelase alati, selle minu moodi naisettevõtja. Ja kujundus on kõigil raamatutel ka sama - eelmine oli roheline, seekord tuleb siis sinine. Järgmine ehk punane :) 

Homseks on mul broneeritud üks intervjuu. Nimelt on Patendiamet tellinud mingi uuringu ja selleks on vaja intervjueerida nii tavainimesi kui eksperte. Minu pakkus Patendiamet välja ekspertintervjuuks ja võtan seda tõesti tunnustusena. Ma tean, et nad on üldiselt olnud kursis mu arvamuslugudega ja ka FBs mu postitusi jälginud ja laikinud, aga kuna ma ammu pole autoriõiguste teemal avalikult sõna võtnud, siis tuli see intervjuusoov üllatusena. Eks näis, kuidas hakkama saan, kaks inimest küsitleb mind üle veebi. Pean ka ekraanipilti jagama, sest nad panevad mind Patendiameti kodulehel orienteeruma - paluti, et ma selleks ennast ekstra ette ei valmistaks. Ei valmistagi, sest ennast ka huvitab, kuidas homme hakkama saan, nii et täna hoian oma näpud nende lehest eemal :)

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: