juuni
27

JuunikuumusMaire Forsel

See on ikka tõesti imeline, milline juuni meile on sel aastal antud. Tulime just ujumast - teist korda tänase päeva jooksul. Päeval on varjus +29, öösel +20. Päikese käes üle kolmekümne. Merel olid lained, nii et mina sain ujuda ainult kalda suunas, aga vesi oli mõnusalt soe. Käime sellises kohas, kus umbes meetri jagu on kallas kivine ja siis kohe algab liivapõhi. Selline üksildane koht, kus saame alati omaette olla.

Raili ostis täna paadi. Joko otsustas, et see on tema oma ja ei tahtnud enam sealt välja tulla.

Nüüd oleme me Sandriga meie peres ainukesed, kellel oma paati pole. Täna hakkasin mõtlema, et äkki peaks ikka soetama omale, aga ma ei talu merel kõikumist, nii et ilmselt jääb ära see lõbu.
Just praegu, kui kell on Eestis 23.00, on Põhja-Rootsis polaarpäev ja terve öö on täpselt selline:


Raili pere läks täna kohe paadiga merele, aga läbi metsa minnes leidsid ühe eksinud kilpkonna. Läks umbes tund ja omanik oli FB kaudu leitud. Vedas, sest Raili kardab kilpkonni :)

Joko püüdis kala.

Esimese ahvena sai kätte Stefan.


Ja teise väike Eddi, kes oli hullult õnnelik oma saagi üle. 

Nad leidsid ühe üksiku saare, kus liivarand, nii et püüdsid seal kala ja käisid ujumas. Kuna sel suvel Rootsist välismaale sõita ei saa, siis on hea, kui osatakse oma suvi veidi mõnusamaks teha kodukandis puhates.
Raili pani mulle hommikul pildi oma hommikusöögist - neil saab laupäeva hommikuteks tellida postkasti sooja leiba ja saia. Seekord ta tellis leiva ja kaneelirulli. Olen olnud Rootsis, kui laupäeva hommikul on postkastis koos värske ajalehega ka soojad saiad ja seda pilti vaadates tuli nii igatsus peale Rootsi järele.

Eddil lõppes sel nädalal lasteaed, nüüd ta enne augusti keskpaika lasteaeda ei lähe. Viimasel lasteaiapäeval viis ta oma kasvatajatele kingituseks paprikataimed.

Tunnelilt toodud kuumaasikad on sel suvel eriti rohkesti marju täis. Ikka Södra Sunderbys :)

Seekord siis Rootsi pilte rohkem, sest ega meil siin saarel eriti midagi ei toimu. Ma ei pea küll iga päev kellast kellani tööl käima, aga ikkagi on nii tore, kui on nädalavahetus. Pühade ajal küll pidin üht rootslast natuke aitama, sest ta ei tahtnud oma Eesti kolleege vabade päevade ajal tülitada, aga see oli nii väike asi, ainult mõnele e-kirjale pidin vastama. Kui töö on selline, mis eeldab igapäevast vastutust, siis on ikkagi nii vajalik, et arvestataks nädalavahetuste ja pühadega. Muidu oleks nii, et pole hool ega hoobil vahet, kogu aeg vaja midagi arutada ja otsustada. Praegu on ühes minuga seotud ettevõttes puhkus ja teises hakkab ka kohe kollektiivpuhkus - nii väga loodan, et saan ka sel ajal natuke rahulikumalt olla, sest mingi puhkus peaks ikka olema igal aastal, mis sest, et iga päev kusagil kontoris tööl ei käi.
Viimased paar päeva olen pühendanud uue õppeaasta ettevalmistamisele. Kuna turundus ja müük on mu õpilastele alati kõige raskem, siis otsustasin, et pean sel teemal loenguid juurde tegema. Tellisin seepärast ühe uue raamatu ja ausalt öeldes pole vist kunagi varem nii palju kohti alla jooninud, kui selles.  Üldiselt on nii, et kui raamatu pealkiri lubab, et see aitab rohkem raha teenida või et turundusplaan on nii lihtne, et piisab ühest leheküljest, siis tavaliselt tõukab selline pealkiri mind eemale kui liiga triviaalne, nii et ma mõtlen, et püüdke ise lolle kui tahate :) Selle raamatu sisututvustus oli aga selline, mis pani mind seda ostma. Kuna õpetan ettevõtlust ja turundus on tavaliselt üks keerukamaid ka neile, kellel toode nii hea, et võiks ise ennast müüa, siis lootsin siit leida häid mõtteid ja leidsin ka, kuigi mitte ilmtingimata uusi. Pigem sain kinnitust, et keegi veel mõtleb samuti nagu mina ja et olen oma koolituste ja valikutega õigel teel.
Ka mina tsiteerin oma loengutes Robert Cialdinit ja räägin tegelikult peaaegu täpselt samu põhimõtteid, mis selles raamatus kirjas. Nii et oli tore saada oma mõtetele kinnitust.
Üks, millega väga nõustun, on näiteks leheküljel 17, kus Dib kirjutab rikaste hästi hoitud saladusest - nimelt et raskustes ettevõtete omanikud kulutavad aega, et säästa raha, aga edukad omanikud kulutavad raha, et säästa aega. Ma olen sellega väga nõus, sest ka mina armastan rõhutada, et raha saab alati juurde teenida, aega aga juurde tekitada ei anna. 
Olen selle raamatuga nüüd kaks päeva siin terrassil istunud ja väga rahul, et selle ostsin. Saan oma loenguid täiendada ja sain kindlust, et ma pole ainuke, kes ettevõtlusest nii mõtleb nagu ma mõtlen. Väga julgustav. Harilik pliiats ja kleepsupaberid on kogu aeg käepärast :)
Avastasin, et olen juunis ostnud uusi raamatuid ca 170 euro eest. Natuke paljuks läheb, aga ma ei tea ka, kuidas seda piirata, sest kui ma ikka midagi lugeda tahan, siis ma selle omale ostan. Panin omale ostupiiriks 100 eurot kuus, aga ikka kipun seda ületama. Samas ma mõtlen, et kõik need teadmised, mida ma raamatutest saan, neid ei saa keegi minult ära võtta. Nii et pigem tuleks mõelda, et kõik, mis on raha eest saadud, on odavalt saadud ja pean olema õnnelik, et aina uusi teadmisi juurde saan :)

Kommentaarid: 2

  • Terje29. juuni

    Nii äge kingitus õpetajatele :)

  • Maire29. juuni

    Terje, jaa, minu meelest ka :)

Lisa kommentaar

Email again: