jaan
04

Lahkumised ja tulemisedMaire Forsel

Mõtlesin mitu päeva, kas teha eelmisest aastast veel mingi kokkuvõte või mitte ja otsustasin, et ei tee. Ma tahan, et kõik, mis oli seal halba, jääks sinna, kus ta oli ja alustada sel aastal puhtalt lehelt, mitte mäletades negatiivset. Seepärast ma eelmisest aastast rohkem ei kirjutagi. 
Tänases päevas on nii head kui halba. Päev algas rõõmsa uudisega, et Ruthil on pisipoiss sündinud ja kõik läks hästi. Ja siis tuli sellele kohe otsa uudis, et Tunneli-vanaisa on surnud. Koroonasse. Seda kuuldes oli täpselt selline tunne, et üks ajastu hakkab läbi saama. Ainult vanaema ongi veel jäänud ja siis on üks põlvkond eest kadunud ja meie olemegi varsti need kõige vanemad oma suguvõsas. Imelik on olla. Kusjuures vanaema kipub matustele, aga ta ise sai ju ka koroona diagnoosi - sellest on vist küll kolm nädalat möödas ja ta tunneb end hästi, aga kes oskab öelda, kas ta on veel nakkusohtlik või pole? Jube keeruline olukord, sest on ju päris kurb, kui ta oma mehe matustelegi ei pääse. Samas, kas on mõtet nooremate tervisega riskida? Eks arst peab oskama seda otsustada, kas ta tohib majast välja minna või mitte. Samas see sümptomiteta koroona võib ka hetkega pöörduda. Vanaisa viidi haiglasse hoopis teisel põhjusel, aga saabudes selgus, et on koroonapositiivne ja päeva-paari pärast tõusis ka palavik. Ja sinna otsa kohe surm. Tal olid kopsud juba varem nõrgad, kuigi ta polnud suitsumees ja elas väga aktiivset elu. Veel sügisel sõitis ise autoga, kuigi vanust ju juba oli omajagu. Lähedaste jaoks pole muidugi vahet, kui vana see isa või vanaisa on - šokk on ikka, kui lähedase elu otsa saab.
Panen siia mälestuseks ühe pildi vanaemast-vanaisast - see on tehtud vaid neli aastat tagasi Raplas Pargi restos, kui nende mõlema sünnipäevi peeti. Terved, prisked ja rõõmsad. 

Vanaisa käis tööl veel väga kõrge eani ja kui pidudel või koosviibimistel käis, siis tahtis ikka ise ka alati pilte teha. Panen siia veel ühe pildi - just sellisena ta meelde jääbki, alati fotokas käes ja heas tujus.

Matustele ma ei lähe, sest ei julge koroona ajal kuhugi minna. Täna tuli uudis, et koroona uus tüvi, see, mis pidi veel nakkavam olema, teeb ka lapsed haigeks. Muretsen oma laste pärast. Kohutavalt kõrini on sellest koroonast. 
Seekord siis selline postitus, ehk järgmise saan juba rõõmsama teha.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: