mai
27

Liigirikkus ja muidueluMaire Forsel

Vaatasin, et pilte on juba nii palju kogunenud, et laeks mõned blogisse üles. Meil on siin vahepeal elu edenenud ja see vajab jäädvustamist. Nimelt me saime tänavavalgustuse! Kõigest 14 aastat pidingi seda siin ootama :) Sandril muidugi veelgi suurem sündmus, sest ta on pidanud terve elu siit pimedas tööl käima, sest tänavavalgustus algas varem kusagil poole Orissaare maantee peal. Ainult mõne päeva töömehed siin toimetasid ja oligi valgus olemas. See oli nii suur sündmus, et läksime kohe esimesel õhtul vaatama, kuidas tundub. Väga harjumatu, aga väga tore muidugi, sest nüüd saame ka talveõhtutel nii jalutama minna, et ei pea taskulampi kaasa võtma. 

Läksin kohe esimesel õhtul enne magamist alevi poole jalutama, sest tahtsin nautida, et nüüd ei pea enam pimeduses kobama :) Hästi udune ilm oli.

Tagasiteel aitasin ühe konna üle tee, et ta auto alla ei jääks.

Vahepeal kui ilmad läksid soojemaks, jätkasin lapikoja likvideerimisega ja jõudsin nii kaugele, et riiulid said kangastest tühjaks ja raamatud asemele. Päris uskumatu, mis asju meil siin kõik leidub. Tšehhov, Tolstoi ja Balzac sarjade kaupa. Kuna riiulid on laiad, siis panin taha kõigepealt ühe rea Akadeemiaid ja ettepoole ladusin raamatud. Vanu Akadeemiaid on meil mitme aasta väljaanded, mida tegelikult ei peaks alles hoidma, sest nüüd saab neid ka veebis lehitseda, aga kuidas sa viskad ära sellised väärt asjad. Las olla alles.

Avastasin ükspäev, et ma tean, mida sünnipäevakingiks tahan ja Sander orgunnis selle kohe ära - lugemise lauake. Mitte et mul varsti mingi sünnipäev oleks, aga juba mitu aastat saan oma kingi suvalisel ajal kätte, enamasti 2 kuud varem :) Et kui midagi on vaja, siis milleks oodata. Jube hea asi, ratastega ja puha ja saab kasutada nii raamatut lugedes kui läpakas surfates. Pildil tundub hiirealus suur, kuigi tegelikult see on palju väiksem, lihtsalt pilt moonutab. Nüüd on nii, et maandun tugitooli ja veeretan laua endale ette. Väga mugav.

Saunapäeva õhtul toetasin õlleklaasi lauakesele. Alkovaba GO, kui keegi ehk arvab, et siin alkoholile reklaami teen :)

Rabarberid on ka vahepeal valmis saanud, nii et tegin iga-aastase kohustusliku koogi. Kuna maasikad olid sulama võetud, siis esimene kook sai maasikad lisaks. Enne ahju minemist oli selline:

Ahjust välja tuli selline:

Nädal hiljem tegin ühe teise retsepti järgi kohupiimaga. Kes ei tea, siis kohupiim ja üldse kõik piimatooted neutraliseerivad rabarberi hapet ja teevad rabarberi söömise organismile sobivamaks. Saad C-vitamiini kätte, ilma et endale kahju teeks.

Külakassid armastavad meie aeda koguneda aeg-ajalt. Ükspäev oli kolm tükki akna taga õunapuu otsas. Kolmas jooksis ära kui Sander pildistama läks. 

Ja meie kassil oli nii põnev, et ronis taimekasti, et neid läbi akna jälgida. Viisin selle kasti pärast terrassile, et kass saaks aknalaual laiutada.

Väljas kõik õitseb ja lõhnab. Keset õue on kaevu juures toomingas jube suureks kasvanud ja kuldrenett selle kõrval on nii ilus oma roosade õitega. Püüdsin ükspäev pildistada neid roosasid õisi valgete toomingaõite taustal, aga fotole ei jäänud nii ilus nagu tegelikult oli. Õunapuuõied ei ole siin veel päris lahti ka.

Tundub, et rohke lumega talv on paljudele taimedele väga hästi mõjunud. Metsmaasikad õitsevad rohkesti, terve teeäär on neid täis.

Ja metstulpe on sel kevadel kõik kohad täis, pole kunagi varem neid nii palju siin näinud. Ilmselt sibullilledele sobis seekordne talv eriti hästi.

Triigis on üks vana roigasaed, selle serv ka kõik metstulpe täis.

Ja varsakabjad õitsevad.

Kuuskedel on pojased :)

Üks vaene vaskuss oli autolt hoobi saanud.

Metsast leidsime peotäie rõõmsaid sitasitikaid.

Ja nende sitikate kõrvalt rohkesti väikest lõhnavat madarat.

Piibelehed õitsevad ka juba, aga neid ei märganud pildistada.
Nii me siin kulgeme looduse rüpes. Nõustusin hakkama ühe TalTechi lõputöö retsensendiks, nii et täna istusin sellega siin mitu tundi. Pole ammu ühegi uurimustööga nii põhjalikult tegelnud, nii et pidin otsima kõigepealt välja viitamise juhendid ja vaatama, mis seal APA süsteemis õieti uut on. Pean seda tööd ka hindama ja olen selle suhtes praegu väga kahevahel. Homme tegelen sellega edasi ja püüan uuesti kõik osad üle vaadata. Hea, et mul oma sotsioloogiharidusest siis midagi vahel kasu ka on :) 

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: