jaan
24

MuutusedMaire Forsel

Täna selgusid siis uued ministrikandidaadid ja selline tunne on, et Eesti saab korraliku restardi ja uue võimaluse. Läbirääkijad on andnud teada, et uue valitsuse prioriteedid on keskkond, teadus ja väliskaubandus - see on just see, mida Eestil on edenemiseks vaja. Meeldib väga, et valitsuses on nüüd peaaegu sooline tasakaal ja meeldib, et Keskerakond tõi ministriteks kaks uut inimest väljastpoolt erakonda, kes mõlemad on oma ala eksperdid. Vaadates FBs reaktsioone, siis näen, et ainuke, mis tekitab küsimusi, on Keit - et miks ta rahandusministriks pandi. See on ikka hirmus, kui kaua ta peab seda Autorollo taaka kandma, vaatamata sellele, et ta ei saanud omal ajal isegi kahtlustust, süüdistusest või süüdimõistmisest rääkimata. Poliitikas on muidugi reegel, et asi mitte ainult ei pea olema aus, vaid peab ka ausana välja paistma ja selles suhtes on kogu lool muidugi palju puudujääke, aga erakonnas sees tuntakse oma inimesi kõige paremini ja Keit on tõesti väga kogenud poliitik. Ma ise oleksin näinud teda pigem küll kas keskkonna- või välisministrina, aga et ta ministrikoha pidi saama, selles olin täiesti kindel. Minu arvates on ta sündinud poliitik ja täna andis ka Jürgen teada, et kui ta ise rahandusminister oli, siis oli tal Keidust kõige rohkem tuge ja abi. Tõesti kahju, et ta peab oma isa ettevõtte taaka kaasas kandma. Samas, kui möödunud on kümme aastat, siis võiks ometi inimene saada uue võimaluse inimeste silmis. Kes meist on veatu või kellel meist ei ole sugulasi, kelle pärast mõnikord peame sekeldusi taluma? 

Aga jah, seekord ei ole meil ühtegi ministrit, kes juba eos oma margi täis teeks, kuna ei oska keeli või seepärast, et avalikult teatab, et sobib ministriks sellepärast, et näeb hea välja. Lähtutud on inimeste pädevustest ja ka sellest, et valitsus oleks koostöövõimeline. Oluline on, et kõik oleksid meeskonnamängijad. Täna jagatakse FBs Kadi Raali koostatud pilti Eesti Vabariigi peaministritest. Väga kõnekas pilt, panen selle siiagi.

Nii et täiesti uus algus - pädevuste, mitte erakonnasiseste teenete järgi kokku pandud valitsus ja nüüd võiks anda neile vähemalt 100 kriitikavaba päeva, kuigi ega ma selles suhtes ülearu optimistlik ei ole :)

Esmaspäeval käisin Viljandis uute raamatute järel. Laos läks seekord nii kiiresti, et kümne minutiga oli kaup autos ja saime kohe hakata tagasi sõitma. Koju saime hilisõhtul.

Terve teisipäev läks autogrammide kirjutamise peale. Siin pildil on vaid napilt pooled neist, mis ette tellitud. 

Kõik raamatud on ka posti pandud ja enamus neist nüüdseks ka välja võetud. Kuna tellimusi oli nii palju, siis panin posti ka ühe raamatu, mille eest pole raha veel laekunud - lihtsalt nii tülikas on niimoodi oodata ja laekumist jälgida ja siis alles postitada, sest meil on siin Leisis ainult DPD ja see võlglane tahtis pakki mujale. Loodan, et see arve ikka makstud saab, praeguseks veel laekumist ei näe, kuigi pakk on kätte saadud. Ühele poele andsin ka maksetähtaja, see on alles homme, aga tegemist vana tuttava kliendiga, nii et saatsin sinnagi raamatud ära. Ma olen üldiselt usaldav inimene ja siiani pole mul veel juhtunud, et keegi täitsa maksmata jätaks - nii oli patjadega ja nii on ka raamatute müügiga olnud.

Esmaspäeval saatis trükikoda raamatud välja ka Apollo ja Rahva Raamatu lattu ja juba reede hommikuks oli seda nii palju müüdud, et raamat tõusis Rahva Raamatus ettevõtlus- ja juhtimisalaste raamatute hulgas esimeseks. Ja laupäeval oli ka 2021 TOPis juba esimene.
Loodan, et see tähendab, et see müüb sama hästi kui esimene raamat müüs ja eriti loodan, et lugejad sellest midagi kasulikku leiavad. 
 Meil läks ilm sulale, aga Railil on ikka veel nii ilus. Üks pilt mökki juurest.

Nüüd on Põhja-Rootsis rohked lumesajud. Railil on hanged poolde aknasse.

Terrassilt avaneb selline vaade.

Täna Kairo Kiitsak ütles, et meil tuleb ka veel nii lund kui külma. Nii hea, kui kuhugi selliste ilmadega sõitma ei pea.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: