mai
02

PealkirjataMaire Forsel

Ma ausalt ei viitsi sellele postitusele pealkirja välja mõelda, sest ega mul mingit erilist teemat praegu kirjutamiseks polegi. Mõtlesin niisama mõned enda ja laste tegemised ära dokumenteerida, peamiselt piltidega, sest kirjutamiseks pole kõige vähematki inspiratsiooni.
Pärast seda, kui elus esimest korda korpe tegin, ütles mees, et need võiksid soolased olla. Ma teen kõik, mida mulle öeldakse, eks ole :) Niisiis seekord hakkliha, sibula ja juustuga:
Vahepeal olid lihavõtted, mis esimest korda elus möödusid meie majas ilma munadeta. Lihtsalt poes käies tegime valearvestuse ja selleks ajaks kui pühad käes olid, olid ka munad otsas. Kuna poodi minek on praegusel ajal nii kannatusterohke, siis ei hakanud ainult munade pärast sinna minema ka. 
Lapsed seevastu tähistasid pühi nagu tavaliselt ja eks ta rohkem laste püha olegi. Kõik need jänesed, kes kuhugi nänni toovad ja puha. 
Eesti lapsed olid Vergis oma maakodus. Loviise värvib mune:

Pühapäeva hommikul leidsid Frants ja Loviise köögilaualt rulli keeratud kirja - seal oli juhend, kuhu jänesed lihavõttekingitused peitnud on.

Koos mindi siis õue neid otsima ja lõpuks leitigi. Frants peab muidugi lollitama kui pilti tehakse :) Pildil paistab ka Frantsu onn, mille ta eelmisel aastal sünnipäevakingiks sai.

Rootsi lapsed läksid sel aastal pühadeks maale, aga mitte vanavanemate juurde, vaid ühte üksildasse metsaonni kaugel põhjas. Jõe ääres, saunaga majake, kus vett pole sees ja elektrit ka mitte. Nii et saunaskäimine oli seal nagu lapsepõlve nostalgia, et pesta tuli pesukausis.
Selline metsamajake:

Lapsed said lumeonni ehitada:

Ja lumesaaniga sõita:

Pühapäeva hommikul tuli lastel üksjagu vaeva näha, et jäneste toodud pühademunad üles leida. Päris tõsine orienteerumisülesanne oli vaja lahendada:
 
Otsimine käib:

Ja ongi leitud :) Tundub, et peidukoht oli lumesaani pagasnikus:

Eesti lastel oli pühade ajal üks kutsa külas, Loviise loeb talle raamatut:

Vergis on neil hästi mõnus, saab multikaid vaadata hommikusöögi kõrvale:

Kuna Loviise ja Frants on juba pikemat aega kodus, siis tuleb korterielu kuidagi mõnusamaks teha. Selleks sobib hästi näiteks telk, mille nad Frantsu tuppa üles panid:

Loviise tegi endale ükspäev läpaka:

Ja Elli küpsetas ajutorte. Ta on üldse suur küpsetaja, pidevalt katsetab erinevaid asju.

Ma ka siin igavusest jätkuvalt küpsetan. Eile panin taigna kerkima ja siis hakkasin alles mõtlema, et kas teha midagi soolast või magusat. Sander tahtis soolast ja nii ma siis keerasingi taigna sisse peekoni-juustu-porrulaugu segu. Mul viimasel ajal taignad kerkivad nii hästi, hakkab vist teatud vilumus tekkima selle suure küpsetamise peale. 

Väljas on ilmad olnud külmad, nii et me eriti õue ei kipu. Alõtša õitseb tagaaias:

Hakkasin täitma ka linnupäevikut, aga jube raske on mõnel neist vahet teha. Nii ma polegi väga suurt panust saanud lindude uurimisse veel anda, aga natuke siiski. Kandsin sinna sisse kaelustuvid, linavästriku ja viimati kohatud tegelane oli punarind. Igasugu harakaid, varblasi ja musträstast olen ka näinud, aga neid pole viitsinud sisse kanda. Suvist aialinnupäevikut saab pidada siin:  https://www.eoy.ee/aed/aialinnupaevik/
Aga muidu on elu suhteliselt üksluine, nii et jätkuvalt on hommikuti raske meenutada, mis päev parasjagu on. Päeva suurim rõõm on kui saab lastega suhelda ja teeme seda kas messengeris või Skypes. Loviise avastas ükspäev ühe äpi, kus saab endale suhtlemise ajal igasugu maske ja erinevaid nägusid teha. Mõned on ikka päris õudsed, ma neid ei hakka näitama, näitan pigem ilusat jänkukest :) Teda ennast ajab jubedalt naerma see nägude moonutamine.

Rootsis elatakse jätkuvalt maalähedast elu ja tarbitakse omatehtud moose. Ühel hommikul oli lastel valida nelja isetehtud moosi vahel:

Eddi ei suutnud otsustada, millist neist pudru peale panna ja pani siis igast purgist natuke:

Ja Joko armastab endiselt saunas käia - nii kui saun soe, on ta esimene mees laval. Eddi puges ka pildistamise ajaks tema kõrvale:

Aprill lõppes Rootsis traditsioonilise valpurgiööga, mis tähendab, et pärast tööd tuleb läbi käia Systembolagetist ja osta õhtuks lõkke äärde vajalikud veinid ja õlled. Railil jäi sel aastal vein ostmata, sest järjekord oli nii pikk, et ta ei viitsinud seal seisma hakata. Päris paljud loobusid seda vaatepilti nähes alkoholist, sest ei viitsinud sinna sabatama minna:

Samal ajal Eestis:

Ehk siis meie järjekorrad olid ehituspoe uste taga :) Kui on pühad, siis eestlane teeb tööd loomulikult.
Ma ise olen siin vahelduva eduga lugenud ja tegelnud oma loengutega. Mais on vaja kahe sessi uued loengud sisse lugeda ja ma nüüd oskan seda teha õnneks ka kvaliteetselt. Esimesed loengud lihtsalt filmisin, aga nüüd oskan panna slaidid salvestama nii, et heli jääb ilusti reaalajas peale. Tore, et ma siis vähemalt arenemisvõimeline veel olen :) Kuigi tööd on ikka tunduvalt rohkem sellise distantsõppega, sest lisaks tavapärastele kodutöödele saadan alati ka loengute kohta kontrollküsimused, et siis vastuste järgi hinnata, kas on ikka kõik loengud ära kuulatud. Iga õpilasega tuleb eraldi suhelda ja see on ikka tohutu lisakoormus. Aga pole hullu, mulle täitsa meeldib.
Täna saan vist lõpuks ometi Osolini raamatu läbi. Selline paras nõukanostalgia on selle lugemine.

Ei teagi, mida järgmisena lugeda. Plaanis on Catherine Nixey "Pimeduse aja algus", mis räägib sellest, kuidas kristlased klassikalise maailma ära hävitasid, aga valitsevaid meeleolusid arvestades peaks vist pigem midagi kergemat ja meelelahutuslikumat lugema. 
Ja nii ma siin elangi. Pigem on tunne, et elu on pausil.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: