nov
12

UnenäguMaire Forsel

Nägin täna öösel unes, et jäin koroonasse. Mäletan, et mõtlesin, et nüüd siis vähemalt kuu aega kodust välja ei saa ja sedagi juhul, kui kõik hästi läheb. Ärgates oli tohutu kergendus, et see vaid unenägu oli. Olen ju olnud väga ettevaatlik ja viimastel kuudel riskinud vaid korra, kui pidin käima Tallinnas arsti vastuvõtul ja ühtlasi kallistasin ka lapselapsed üle. Nüüd tagantjärele on hea meel, et lapsed ikkagi ära nägin, täna enam ei julgeks kellegagi suhelda.

Mul on viimasel kahel kuul olnud inimestega kokkupuutumist vaid koolis, aga käin seal vaid korra kuus ja kohtun vaid ühe grupiga, kus on 9 inimest ning neistki on kohal tavaliselt 7-8. Minu tunnid on nende sessi viimase päeva pärastlõunal, mis tähendab, et kui keegi neist oleks viirusekandja, siis selleks ajaks, kui mina kohale jõuan, oleks see suure tõenäosusega juba teada. Vaid üks inimene on selles grupis kõrgemast riskipiirkonnast ja tema test on olnud negatiivne. Õnneks elavad nad koolis ka üsna isoleeritult kogu sessi aja, nii et puutuvadki kokku vaid omavahel ja paari õpetajaga. Klass on suur ja nad istuvad minust mitme meetri kaugusel ning maski panen ette juba autos enne kui majja sisenen. Nii et ma arvan, et olen teinud võimalikult palju, et nakatumist vältida. Väldin üldse kõiki kontakte, mis pole igapäevased - just nii nagu ka Terviseamet on soovitanud. Isegi mardisante ei lasknud me sel aastal sisse, kuigi nad kloppisid ustele ja akendele nagu segased. Jube tahtmine oli minna neile eemalt hüüdma, et jätku järele, meie majja ei sisene mitte ükski inimene enne kui koroonaaeg läbi, aga otsustasime siiski mitte neist välja teha. Lõppude lõpuks võiks teismelised ise ka taibata, miks uks lukus on. 

Vaatamata kõigele olen olnud üsna aktiivne ja osalenud nii seminaridel kui koosolekutel. Tänapäeval pole ju vahet, kas oled veebis või füüsiliselt kohal - hääl ja pilt on ju mõlemal juhul olemas. Just praegu, kui neid ridu kirjutan, tuli pommuudis, et Eestis on rekordarv nakatunuid ööpäeva kohta - lausa 374. Osa koole ongi juba kinni ja ega ma ei imestaks, kui pean ise ka järgmised tunnid veebis andma. Kevadel oli mitu sessi veebis ja ega see polegi väga tülikas, lihtsalt tööd annab juurde, sest ma pean siis loengute kohta neile kodutöid saatma, et saaks kontrollida, kas loengud on kuulatud. Elame-näeme, paar nädalat on veel aega järgmise korrani.

Hea meel on selle üle, et Saaremaa on suutnud siiani puhtaks jääda, levik peaks olema vaid ühes perekonnas ja sealgi vaid mõni inimene haige. Tellisin endale korduvkasutatava maski - TÜ tehtud uuringu testivõitja (T-Style OÜ) ehk siis sellise, mis kaitseb kõige paremini võrreldes kõigi teistega, mis müügil. Loodan, et sellega on mugavam olla, kui meditsiinilise maskiga. Kuigi üldiselt on mul kogu sellest jamast muidugi südamest kõrini ja loodan, et nakatumine mul vaid unenäoks jääbki.

Lugesin just intervjuud Tõnu Otsaga, kus ta rääkis, kuidas vaimset tervist hoida. Mets ja meri on meil õnneks siinsamas ja kui ei viitsi pikka maad ette võtta, siis olengi jalutanud lihtsalt siia oma mere äärde. Seal küll veepiirini minna ei saa, sest rand on kinni kasvanud, aga saab niisama kaugusesse vaadata, kuulata lainete loksumist ja veelindude hääli. Pildile küll hästi ei jäänud, aga seal on alati luiged toimetamas - need pisikesed valged täpid seal eemal.

Pühapäeval tuli jube tahtmine midagi küpsetada, sest polnud kaua midagi teinud. See on selline närverahustav tegevus, nii et tegingi siis õhtusöögiks juustu ja viineritega pirukaid. 

Siret ja Hege möllavad Minna Sahvris uusi komme pakkida. Hege on kujundanud uued karbid ja valikus on kaks täiesti uut toodet - maasikamarmelaad ja õunamarmelaad, mõlemad piimašokolaadis. Praegu juba müügil Talu Toidab Rimides, aga ma ilmselt kasutan tutvusi ja püüan otse tegijalt osta. Igatahes näevad väga isuäratavad välja.

Täna avastasin, et see vanaema aiamotiiv neil karbikaantel on ju selleltsamalt padjalt, mille Siretile sünnipäevaks tegime ja kus ta vanaema aias võrkkiiges pikutab. 

Nii palju siis tänaseks. Lõpetuseks üks soovitus ka - kui olud ja inimesed närvidele käivad, siis õpi kassidelt, kuidas elu nautida, nii et iga päev on ühtviisi tšill :) Jääd ise terveks ja säästad sellega ka teisi.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: