okt
06

Uus raamatMaire Forsel

Pole ammu siia midagi kirjutanud, kuigi toimunud on vahepeal palju. Näiteks on valmimas minu esimene lasteraamat. Loodetavasti mitte viimane, kuigi tuleb tunnistada, et lastele kirjutada on kordades raskem kui täiskasvanutele. Raamat ise näeb välja selline, ikka Hege Runneli ilusate piltidega:
Seekord kirjastan ise ja hetkel tundub küll, et ega enam ei raatsi kellelegi teisele enda raamatute kirjastamist anda. On ju suur vahe, kas saad vaid autoritasu või teenid autoritasule lisaks ka kasumi kogu müügi pealt. Risk on muidugi ka, sest nüüd on oma isiklikud rahad selle alla pandud, aga vaadates, kui paljud juba seda raamatut ootavad, siis usun, et pole põhjust muretseda.

Nii Apollo kui ka Rahva Raamatuga on mul juba lepingud sõlmitud ja mõlemad võtavad selle raamatu suure rõõmuga müüki, kuna mu esimene raamat müüs nii hästi. Nii lähebki peaaegu pool tiraaži kohe üle Eesti raamatupoodidesse laiali ja pool jääb siis esialgu mulle endale müümiseks. Oma esimest raamatut olen ise müünud peaaegu 400 eksemplari ja paljudest raamatupoodidest on ta juba otsas. Ei tea veel, kas tuleb ka kordustrükk, aga Rahva Raamat, kes oli selle kirjastaja, kutsus juba osadest poodidest minu raamatud tagasi, et saaks seda ise müüa, kuna neil polnud enam ühtegi. Täna neil veebis kirjas, et seda on alla kümne eksemplari. Mina sain neilt viimati osta veel 38 eksemplari ja needki korjati kõik Rahva Raamatu enda poodidest kokku. Kuna esimese raamatu müük on nii hästi läinud, annab see lootust, et ehk läheb lasteraamatu müük ka sama hästi. On ju jõulud tulemas ja paras aeg hakata lastele kinke ostma.

Raamat on eeltellimiseks juba väljas ka nii Apollos:
https://www.apollo.ee/parem-kui-kaneelisai.html

kui Rahva Raamatus:
https://www.rahvaraamat.ee/p/parem-kui-kaneelisai/1305746/et?isbn=9789949014101&ref=recent

Sealt saab ka lugeda, millest see raamat räägib. Kirjutasin selle aga jälle sellepärast, et näidata, et ettevõtlus pole mingi raketiteadus. Pole vaja ettevõtlust liiga keeruliseks mõelda ja hea, kui lapsed juba maast madalast sellega harjuksid, et ettevõtja olla on kõige loomulikum asi üldse. 

Selline elu siis praegu, et jälle on midagi toredat oodata :) Trükikoda lubas, et 24. oktoobril on raamat valmis. Pean hakkama mõtlema, kus teha mõned raamatuesitlused, sest päris ilma vist ikka ei saa. Mul on lihtsam müüa kusagil rahvaga kohtudes, kui istuda siin kodus arvuti taga, võtta tellimusi, vormistada saatmisi ja lõputult pakkida. 
Mu lapsed arutasid siin, et huvitav, millal nad võivad hakata oma ema kirjanikuks kutsuma :) Kui järgmisel aastal ka kaks raamatut välja annan, äkki siis juba võib :) 

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: