veebr
15

Veebruar piltidesMaire Forsel

Ma ei viitsi eriti kirjutada praegu, seepärast tuleb sellest siin pigem pildipostitus. Olen umbes sama laisk praegu nagu see kass siin laeva all pikutamas.

Tänase päeva kõige tähtsam sündmus on see, et Eddi saab 5 aastaseks. Hommikul ootas teda selline virn kingitusi. Minu pakk pole ikka veel kohale jõudnud, kuigi läks Eestist ära 2. veebruaril. Alles täna nägin süsteemist, et pakk on Rootsi terminali sisse regatud. Õudne kuidas ma ei salli Rootsi postisüsteemi, isegi üks raamat läks siit Gotlandile peaaegu kuu aega, samas kui samal päeval Kanadasse postitatud raamat oli kohal kümne päeva pärast. Olin nii kindel, et Edsu kink jõuab õigeks ajaks, aga ei jõudnud. Minu pakk on täpiline, ainult et sinine. Täna sai ta punaseid pakke.

Eelmisel nädalal, kui Kuressaares toiduringil käisime, avastasin Selverist müügilt oma raamatu. Mina pole neile seda müünud, nii et ilmselt siis Rahva Raamatust tellisid. Aru ma ei saa, miks peaks Selveril olema hea osta raamatuid läbi vahendaja, aga vahet pole, minul jääb vaid rõõmustada, et müügikohti rohkem. Tegin pildi ka.


Apollo tellis eelmisel nädalal juba kolmandat korda raamatuid juurde. Seekord võtsid kaks kasti, nii et ehk jagub kauemaks. Kui nende veebipoes tekib raamatu juurde info, et raamat pannakse teele 7 tööpäeva jooksul, siis tähendab see, et tegelikult on raamat laost otsas ja nad ootavad uut kaupa. Panin Apollo kastid reedel teele ja alles täna õhtupoole muutus tellimisinfo ja nüüd saadetakse 1-3 tööpäeva jooksul raamat ostjale. Raamatukogud on ka usinalt tellinud. Rapla Gümnaasiumis hakatakse ettevõtluse aines seda lugema, sestap tellisid nad lausa terve klassitäie jagu raamatuid. Õde saatis pildi. Raamatuvirna tagant paistab klassivend Kaido maal. See raamat sobibki väga hästi ettevõtlusõppes kasutamiseks - loodan, et mõni ettevõtluse õpetaja veel selle leiab.

Rootsis ja Eestis ilus talv kestab. Joko naudib päikeseloojangut.

Eestis on sama ilus. Lapsed käisid talvepuhkusel.

Loviise käis Tartu Kunstimuuseumis Tiit Pääsukese näitusel.

Lubasin endale, et veebruaris mitte ühtegi raamatut ei osta, aga kuna pidin käima Rahva Raamatus oma kauba järel, siis ei raatsinud ikkagi Justin Petrone uut raamatut ostmata jätta. Nii ma siis lugesin kahte Viljandit puudutavat raamatut järjest, ka Polikarpused on sealt pärit. Mõlemad meeldisid, aga ma ei viitsi siin pikemalt kirjutada, Goodreadsis on mu muljed kirjas.


Hakkasin nüüd lugema üht investeerimisteemalist raamatut, mis on kirjutatud 50ndate lõpus, aga kummalisel kombel tundub väga kaasaegne. Midagi uut ma sealt veel leidnud ei ole, pigem kinnitust sellele, milles isegi veendunud olen. See räägib peamiselt sellest, miks odavalt ostmine ja kallilt müümine pole börsil mitte kõige parem strateegia. Õpetab ettevõtteid hindama. Seda lugedes on mul hea meel, et olen nii kaua rahvusvahelistes ettevõtetes töötanud - kellel sellist kogemust pole, nendel on kindlasti märksa raskem aru saada, millisel ettevõttel on tulevikku ja millisel mitte. Selline raamat.

Raili on Oksaneni lainel, sai just oma raamatupaki kätte.

Kulinaariauudiseid ka :) Raili õrritab meid vahel oma kookosejogurtiga. Kui ma millestki siin Eestis puudust tunnen, siis need on Rootsi jogurtid. Meil pannakse neisse liiga palju suhkrut, Rootsi omad on märksa tervislikumad. No ja sellist sorti siin müügil pole näinudki, aga see on jube hea.

Küpsetamismaania kestab nii Rootsis kui Eestis. Raili tegi jälle vastlakukleid. Seekord ei jõudnud keegi ühtegi ära napsata, enne kui pilt tehtud sai.

Ma ise tegin sel nädalal vaniljekreemiga rulle.

Tegelikult hakkab juba kevadetunne sisse tulema. Eelmisel nädalal jätsin tulpide ostmise vahele, sest Muhu Coopist ostetud tulbid peavad vist lausa kaks nädalat vastu. Panen igal õhtul elutoa akendele küünlad ka põlema, et oleks õdusam.

Eile oli pesupäev ja saunapäev. Päike hakkas madalamale vajuma ja sauna korsten suitses ja ma mõtlesin, et õnnest on puudu ainult see, et ei saa lastega koos olla.

Väljas on nii mõnus kevadevalgus. Milline kingitus see on, et nii ilusa talve saime just nüüd, kui koroona pärast siseruumides suhelda ei saa. Nii palju kui sel talvel pole inimesed ammu väljas lustida saanud. Tegin jalutuskäigul ka paar klõpsu. Kui sa selle esimese pildi peal inimese varju asemel midagi muud näed, siis arvesta, et see on su oma fantaasia vili :) 

Kodu poole teel. Ega rohkem polegi midagi kirjutada praegu.


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: