veebr
29

Veel üks raamatMaire Forsel

Mul ei olnud mingit plaani hakata järjekordset juhtimisteemalist raamatut lugema, aga eile potsatas mu postkasti järjekordne Äripäeva raamatuklubi raamat "Juhiks saamine", autor Julie Zhuo. Võtsin raamatu pakist välja ja hakkasin sirvima ja siis ei saanud enam pidama. Samas midagi uut ma oma loengute jaoks siit vist noppida ei saagi, sest lugedes tundus, et olen seda kõike juba kuulnud.
Tundub, et olen viimasel ajal liiga palju juhtimisteemalisi raamatuid lugenud, nii et kõik hakkab korduma. Muidu lihtne lugemine ja algajale juhile kindlasti vajalik käsiraamat, nii et ilmselt rändab see siit mu tütrele edasi. Usun, et tal oleks siit nii mõndagi õppida. 

Mõned lihtsad, aga head mõtted siiski välja noppisin:
"Kuid elus käibki kõik niiviisi: sa proovid midagi, sa uurid välja, mis toimib ja mis mitte, sa jätad õppetunnid tuleviku tarvis meelde ja nii saadki paremaks. Ja siis kordad kogu protsessi järgmise asjaga." (lk 19)
"Kuid aeg toob tõe alati päevavalgele. Head töötajad ei jää aastateks sellise ülemuse alluvusse, kes neid halvasti kohtleb või keda nad ei austa." (lk 30)
"Ükskõik kui andekad me oleme, mõtete lugemine ei kuulu inimese põhioskuste hulka." (lk 34)
"Sa võid olla kellegi juht, aga kui see inimene sind ei usalda või ei austa, on sul tema mõjutamiseks piiratud võimalused." (lk 46)
"Ära tee oma põhimõtetega kompromisse kellegi pärast, kes arvab, et teiste kiusamine on sobiv käitumine. Sina ja sinu meeskond, te väärite parimat." (lk 84)
Ja minu lemmiktsitaat sellest raamatust: "/.../ inimesed unustavad, mida sa ütlesid, inimesed unustavad, mida sa tegid, kuid inimesed ei unusta kunagi tunnet, mille sa neis tekitasid." (lk 79)
Selle viimase mõttega olen enam kui nõus ja mis eriti oluline - inimene tunneb mingit tunnet teatud põhjusel ja see ei pruugi mitte kuidagi olla seotud selle konkreetse inimesega, kes temas selle tunde esile tõi. Aga kui see tunne on negatiivne, siis pärast enam ei mäletata konkreetset fakti, konkreetseid ütlemisi või tegusid ning kui see tunne on suur, siis moondab see tundetekitaja käitumise millekski muuks, suuremaks ja halvemaks. Nii et mälestustesse jääb tundetekitajast moonutatud pilt. Ma loodan, et ma seda kunagi ei unusta ja oskan tähele panna, kui minus sellised subjektiivsed tunded tekivad.

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: