Hariduselt sotsioloog, hingelt maailmaparandaja, eluviisilt ettevõtja.

Olen pidanud elus mitmeid ameteid ja kuni oma loomeettevõtte Leisi Lapikoja loomiseni on enamus neist olnud seotud Rootsimaa ja rootsi keelega – olen töötanud rootsi keele õpetaja ja tõlgina ning 15 aastat teinud Rootsis raamatupidamist (kaugtööna). Veidi enam kui 10 aastat tagasi kolisin saarele ja seal elades olen aina rohkem hakanud mõistma, et kui tahad elus läbi lüüa, siis tuleb oma elu juhtimine võtta enda kätte ning mitte jääda ootama, kuni keegi sulle töökoha ja karjäärivõimalused kandikul koju kätte toob.

Erinevalt paljudest, kes oma ettevõtte teinud, ei olnud käsitööettevõtte loomine minu eluunistus ega isegi mitte pikaajalise hobi palgatööks pööramine, vaid kasvas välja puhtalt praktilisest vajadusest end maal elades ise ära elatada. Ka ei arva ma, et peaksin kuni pensionini käsitööettevõtjaks jääma. Tunnen väga tugevat vajadust oma teadmisi ja vaimset potentsiaali rakendada, mistõttu olen oma tulevikku aina enam lapikoja tööst lahti sõlmimas ja vaatamas ringi uute võimaluste järele.

Mikroettevõtjana tegutsemine on olnud kasulik ja õpetlik ning avanud minu jaoks mitmeid seni peidus olnud teemasid ja pannud endalt küsima, kas aus mikroettevõtlus on Eestis üldse võimalik. Minu loomeettevõte on tänaseks mõni aasta vana ja sellel teel olen teada saanud nii mõndagi, mida olen pidanud vajalikuks ka teistega jagada – et ei tekiks liialt illusioone, aga ka mitte liigset pessimismi, kui oleme otsustanud palgatöölt ära tulla ja oma ettevõtte luua. Elu ettevõtjana on mulle õpetanud, et kui oled piisavalt kahe jalaga maa peal ja iseenda vastu aus, siis on kõik võimalik, tuleb vaid leida kätte see õige teeots. Seda kogemust ja teadmist jagan rõõmuga ka teistele.

Olen siia lehele kokku kogunud oma viimaste aastate Facebooki postitused ja avaldatud artiklid, et nad ei kaoks internetiavarustesse ja oleksid lihtsamalt leitavad.

Minu CV-ga saab tutvuda Vikipeedias: https://et.wikipedia.org/wiki/Maire_Forsel